Koncert pt. „Miłość nie zna granic”

Koncert pt. „Miłość nie zna granic”

w ramach programu Święta Matki w Cieplicach

w niedzielę 28 maja 2017 r. godz. 16.30

 

 

Hasłem programu jest wiele narodów, wiele kultur, a język ten sam – muzyka! Śpiewają Natalia Kovalenko i  Aleksander Ładysz, a przy fortepianie Andrzej Płonczyński. „Miłość nie zna granic” to program, w którym pragniemy pokazać piękność słowiańskiej duszy oraz udowodnić, że prawdziwa miłość nie zna tych wymyślonych przez kogoś i kiedyś granic, że są jej obce granice państwowe, kulturowe i te w relacjach międzyludzkich. Uniwersalnym językiem wzajemnego porozumienia jest zawsze muzyka. W programie usłyszymy słynne piosenki, romanse, walce i tanga, poruszające najtkliwsze struny naszej duszy i naszego serca. Koncert ma pokazać niezmienność ludzkich uczuć, emocji i pragnień, niezależnie od wieku oraz epoki i miejsca, w którym żyjemy.

 

Natalia Kovalenko – sopran – urodziła się na Ukrainie. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Na tej Akademii trzymała dyplom śpiewu klasycznego oraz uprawnienia do nauczania śpiewu. Występowała na Ukrainie, obecnie w Polsce i w Europie. Od kilku lat mieszka w Polsce, która stała się jej drugą Ojczyzną. W 2010 r. założyła w Polsce Agencję Artystyczną, która miała na celu nawiązywanie relacji kulturowych pomiędzy Ukrainą a Polską. Współpracuje z czołowymi artystami polskiej estrady. Dba o to, aby zaśpiewane przez nią utwory przemawiały do serc wszystkich słuchaczy. Natalia to sopranistka, która swoją ujmującą barwą głosu, poczuciem estetyki muzycznej i wrażliwością duszy przenosi słuchaczy w niezwykły świat muzyki.

 

Aleksander Ładysz – bas – jest śpiewakiem obdarzonym wyjątkowo pięknym, ciepłym i „ciemnym” potężnym głosem basowym. Odziedziczył go po ojcu Bernardzie Ładyszu, który był jego pierwszym nauczycielem. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Studiował śpiew pod kierunkiem wybitnego polskiego śpiewaka Michała Szopskiego. W 1981 r. zaczął pracę w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Głos młodego śpiewaka szybko doceniono. Podczas licznych podróży artystycznych zaśpiewał w niemal wszystkich krajach Europy. W 2000 r. stworzył prywatną instytucję MAŁĄ OPERĘ – dającą szereg koncertów w prestiżowych salach stolicy, a latem w plenerach. Aleksander Ładysz ma w dorobku wiele bardzo ważnych opracowań i inscenizacji. Zorganizował ponad 500 koncertów i imprez artystycznych. Co roku organizuje koncerty z okazji Światowego Dnia Chorego (11 lutego). Koncertuje w całej Polsce i za granicą. Nie tylko czaruje widza głosem, ale prowadzi, recytuje, nawiązując dialog ze słuchaczami. Śpiewa z serca i duszy, a ideą tych koncertów jest wspólne muzyczne biesiadowanie.

 

Andrzej Płonczyński to przede wszystkim współtwórca legendy Anny German. Towarzyszył jej podczas koncertów w Paryskiej Olimpii, gdzie za jego radą zdecydowała się śpiewać pieśni neapolitańskie i odniosła oszałamiający sukces. Ponadto występowali razem na wielu wspólnych koncertach w Polsce. Andrzej Płonczyński jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu prof. Pawła Lewieckiego. To pianista wirtuoz, wielki talent muzyczny i interpretatorski, legendarny polski akompaniator. Od ponad 50 lat towarzyszy bądź towarzyszył przy fortepianie najwybitniejszym wykonawcom naszej estrady, takim jak: Anna German, Bernad Ładysz, Irena Santor, Jerzy Połomski, Halina Kunicka, Sława Przybylska, Wojciech Młynarski, Mieczysław Fogg, Rena Rolska i wielu innych. Od wielu też lat współpracuje i koncertuje z Aleksandrem Ładyszem, kontynuując muzyczne projekty, które rozpoczął z ojcem Aleksandra.